| FlorinABC a întrebat:

Bună TPU!
Am următoarea problemă, dar înainte de a o spune v-aș ruga să aruncați o privire aici: http://www.speedtest.net/my-result/3373176581
Chestia este următoarea: În contract am 14 Mbps. Viteza de download este bună (10 Mbps), nu-mi trebuie una mai mare. Însă viteza de upload este incredibil de mică (0, 7 Mbps) și asta e problema. Ce pot face pentru a crește viteza de upload? Să iau legătura cu operatorul și să-l întreb dacă poate scădea viteza de download (practic, nu ar trebui să o scadă, ci doar să ia din diferența de 4 Mbps din contract și viteza reală) și să o crească pe cea de upload (nici nu știu dacă e posibil așa ceva, dar ideea asta mi-a venit)?
Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Romtelecomul din pacate nu ofera o viteza de upload mai mare

| SorinTudor a răspuns:

In contrat iti este specificata doar viteza de download la care poate ajunge. Depinde de momentu in care o testezi si de PING-ul pe care-l ai la retea. Uite am facut si eu un test acum : http://www.speedtest.net/my-result/3373201296

| Ramoneluu a răspuns:

Cauta pe google play