| Vlad_Romascu_1993 a întrebat:

As dori si eu putin ajutor. Sunt in clasa a 10-a si as vrea sa dau la o facultate legata de IT (Programare sau ceva de genul), iar din acest motiv nu as vrea sa treaca timpul pe langa mine. As dori sa imi spuneti o serie de programe ce mi-ar fi utile pe mai departe daca as invata sa le folosesc( cum ar fi programe de editat video, poze ). Precizez ca sunt incepator in C/C++

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca vrei sa mergi pe ramura informatica, sa nu te gandesti ca ai sa faci vreodata editare poze si video! Ramura informatica=programare=c/c++.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad ce lagatura are editatul video si poze cu facultatea de IT. Acolo se invata strict programare asa ca axeaza te pe un limbaj de programare, C/C++ ca tot ai inceput cu el si e limbajul de baza

| neutrino a răspuns:

Diverse programe nu te vor ajuta cu nimic pentru a face fata la o astfel de facultate, daca nu vei sti foarte bine matematica, fizica si limba engleza, pe care le faci in liceu. Odata intrat la facultate, informatica din liceu bine invatata, te va ajuta sa intelegi mai bine si mai repede ceea ce vei invata la facultate, in aceasta directie.