| PrsRaluca a întrebat:

as vrea sa invat sa fac site-uri. Ma descurc bine in HTML si CSS, ce limbaje ar trebui sa invat in continuare? Exista vreo anumita ordine in care trebuie sa le iau?

Răspuns Câştigător
| Barney a răspuns:

Cu ce sti tu acum poti face site-uri statice (de prezentare). Daca vrei sa faci complexe (administrative) mai invata PHP, MySQL si JavaScript

4 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Poti sa incerci www.ucoz.ro, care are interfata WYSIWYG, se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro.
uCoz da gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de template-uri editabile, posibilitatea de a adauga API, PHP. etc.

Succes

| Barney a răspuns (pentru Leandro):

Ti se pare ca raspunsul tau il ajutat cu ceva?

| Leandro a răspuns (pentru Barney):

Radu, obiectivul lui este sa faca site-uri. ucoz ofera aceasta posibilitate de aceea, am considerat potrivit sa ii ofer acest raspuns. Daca tot e gratuit, cred ca merita incercat, mai ales ca e si pentru cei avansati care au cunostinte de HTML, CSS, Java, PHP, etc.

| Barney a răspuns (pentru Leandro):

Poti sa faci site-uri in Ucoz, dar el vrea sa stie sa le faca de la 0, ca un Web Designer. Cu asta nu il ajuta Ucoz.