| MihaiN1 a întrebat:

As vrea sa stiu ce navigator este mai bun :

Mozilla Fierfox

Internet Explorer

Google Chrome

PS : Am Windows 7!

Multumesc!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Mozilla e cel mai bun, desi consuma cam mult din resursele din sistem, insa si ofera la fel de mult. Nu poti face o gramada de lucruri cu alte browsere ca si in cazul Mozilla. Aplicatiile ce le are pe linga (add-on-urile) sunt extraordinare ca sa te ajute la navigare si iti ofera facilitati nebanuite.
Daca in schimb vrei ceva mai rapid, e Google Chrome. Are avantajul rapiditatii, a faptului ca e mai stabil - nu prea ai de-a face cu erori pe pagini ca in cazul altor browsere, chiar si fata de Mozilla, insa are o interfata pe care eu o consider "jenanta", adica nu imi place deloc cum arata cind il deschid.

Chriss:
Nu cred ca Mozilla ti-a bagat virusi in calculator. Daca nu ai avut alt browser, desigur ca prin Mozilla a intrat, dar in acest caz browserul e doar o poarta catre lumea intreaga. Daca tu ai lasat poarta deschisa, fara sa ai antivirus (sau ai avut un antivirus prost), fara sa ai cheie la ea, desigur ca intrusii nu au intirziat sa apara, insa Mozilla sau Internet Explorerul sunt doar browsere, Chiar se stie ca cu Mozilla e mai sigura navigarea pe web, deoarece ei primesc raporturi despre site-uri care sunt virusate, si cind accesezi un asemenea site, ei, inainte de a deschide site-ul deschid o pagina in care te avertizeaza ca site-ul e virusat, si de cite ori a fost raportat sau cineva a fost atacat de vreun virus de pe acel site si cind s-a intimplat asta.

18 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Si eu am Windows 7 si folosesc Mozilla Fierfox, mi se pare cel mai bun.
Daca nu iti place poti folosi Opera.
Google Chrome nu l-am folosit niciodata.
Mi se pare cel mai prost Internet Explorer, nu ti-l recomand!

| House a răspuns:

Mozilla si Google Chrome incearca si Opera

| specialistul97 a răspuns:

Mozilla este cel mai bun. De ce?
1. Pentru ca e simplu si nu are chesti complicate precum google chrome sau opera bla bla

Mozilla Firefox este cel mai bun, sincer, le intrece pe toate big grin

| Cheloo_4836 a răspuns:

Recomand google chrome deoarece merge ca fulgerull, desi si mozila ar fi bun pentru windows 7.:d

| BoBoCeLL a răspuns:

Incearca Safari. merge mai repede decat majoritatea si are un super design big grin

| Wonderland a răspuns:

Si eu am tot windows 7 si am avut IE dar mergea bine si se intepa, acum am mozilla si merge perfect. deci mozilla.

| CrazySunshine a răspuns:

buna! google chrome eu le-am avut pe toate si le mai am internet explorer imi merge pfff foarte greu mozila firefox merge binisor dar semai blocheaza putin deci ceeeel mai bun e google chrome :bd pa pa succes

| ExciteMind a răspuns:

Eu iti recomand google chrome deoarece merge foarte repede

| Andre a răspuns:

Eu folosesc Google Chrome pentru ca merge foarte repede si este cel m mai popular dupa parerea mea! Si eu am windows 7 si am observat ca merge extrem de bine google chrome. eu asa cred si sper ca te-am ajutat. pa-pa. Fundita pllzzzzzzzzzzzzz

| Loome a răspuns:

Am avut browsere de la Explorer pana la Safari. Nimic nu m-a multumit mai mult ca Google Chrome.
Si nu are chestii complicate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chrome + opera http://bani-din.blogspot.com/

| 62mariaelena a răspuns:

Eu folosesc safari, dar unele siteuri nu te lasa sa te uiti la filmele lor decat daca ai firefox

| danyelle_5059 a răspuns:

Google chrome winking

| Chriss_5780 a răspuns:

Bună. eu una folosesc google chrome fiindca internet explore şi moyilia firefox m-au bagat virusi in calculator--->si eu am tot windows 7

| moniiq a răspuns:

am tot windows 7 si folosesc internet explorer

| MacBarbie a răspuns:

Si eu am windows 7 si imi merge mult mai bine decat celelalte, Google Chrome

| roon3y a răspuns:

Toate sunt aproximativ la fel...eu folosesc Mozilla Fierfox si am tot windows 7 dar am inteles de la prieteni ca si internet explorer functioneaza destul de bine pe windows 7

| cristinaa18 a răspuns:

Mozilaaaa