| alsjsha a întrebat:

astazi am primit o noua actualizare pe telefonul meu, am descarcat actualizarea andoridului, mi s-a repornit ca la fiecare actualizare, insa, cand era telefonul stins si se instala actualizarea, se instala pana la 92% dupa dadea eroare si se inchidea telefonul, face intruna asa, nici nu se mai aprinde, nici din recovery nu merge resetat ca nu se deschide, stiti de ce?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil este ceva eroare in pachetul descarcat.
Daca descarcarea actualizarii l-ai facut pe cardul de memorie, atunci s-ar putea inlocui cu o noua descarcare. De data asta, ar fi bine sa verifivi suma de control inainte de descarcare.
Este recomandat, totodata, sa ai bateria incarcata 100% inca de la inceperea descarcarii actualizarii, dar si in timpul instalarii, pana la terminare. Totodata, in tot acest timp, telefonul sa fie conectat SI la incarcare!