| ingerinaripat a întrebat:

Cand pornesc laptopul mereu imi apare :Checking file system on C. The type of the file system in NTFS volume label is windows. One of your disks needs to be checked for consistency. You may cancel the disk check but it is strongly recommended that continue... Windows will now check the disk. (de ieri imi apare asta, si trebuie sa apas mereu tasta enter... De ce imi apare asta? (am windows 7 ) HELP ME! DAU FUNDĂ! :O3 :O3 SCUZATI CATEGORIA!

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Trebuie reinstalat Windows-ul.

2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Click pe "Start", apoi în bara de "Search programs and files" scrie "Run" şi apasă Enter. În căsuţă scrie "cmd", dupa ce îţi apare căsuţa aceea cu negru scrie : "fsutil dirty query C:". Este volumul pe modul Dirty sau nu?

Poate să fie o problemă cu driver-ul, dar dacă nu te descurci să îl repari singur/ă îţi recomand să reinstalezi calculatorul.

| mihai69 a răspuns:

Mesajul acela apare ori de câte ori calculatorul se oprește altfel decât cu comanda „shut down" și rămân fișiere deschise pe disc.
Degeaba reinstalezi sistemul de operare, dacă vei opri forțat calculatorul!