| esperar a întrebat:

Cand deschid PC, se incarca, iar inainte sa intre pe desktop apare o eroare pe fundal albastru si scrie cu alb :
"Checking file sustem on C:.

The type of the fiel sustem is NTFS.

Volume label is OS.

One of your disks needs to be checked of consistency, you may cancell the disk check, but it is strongly recommended that you continue.

To skip disk check, press any key within 10 second(s)."

Pressing any key does not cancel it. I need help.

Cum pot rezolva eroarea, FARA REINSTALARE DE WINDOWS?

Răspuns Câştigător
| LucianGabriel a răspuns:

Lasa-l sa scaneze, fara sa dai un restart sau sa te temi cand o sa vezi pe acolo ceva ca sterge sa nu opresti(ca multi asa fac) il lesi pur si simplu sa lucreze singur si dupa nu o sa mai dea eroarea(asa ar trebui). Bafta

2 răspunsuri:
| sudsuinededouaori a răspuns:

E normal ca sa se intample asta daca ai restartat calculatorul nu iti face griji ai dat de prea multe ori restart ca sa te mai lase, face doar o verificare a volumului c:\, lasa sa treaca cele 10 secunde dupa asteapta verificarea si o sa intre in windows singur. bafta multa

| RobertVali111 a răspuns:

Faci asa: il deschiszi si il lasi sa verifice (ca face o verificare)> dupa ce iti apare desktopul, dai un restart si nu o sa-ti mai apara...sau daca mai apare faci la fel, ca e posibil sa vrea din nou si la alta partitie.(daca merge imi dai funda?)