| costeaboy a întrebat:

care procesor este mai bun?
Intel Pentium Dual-Core G3420 3.2GHz/3mb
sau?
Intel Pentium Dual-Core G3220 3.0GHz/3mb
?

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varianta A.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Vad ca am vorbit cu tine 3 pagini degeaba, tot un rahat de dual core iti iei.

| costeaboy explică (pentru FatUglyVirgin):

In 1 rind nu am atita buget ca sa iau amd, nu imi ajunge sa iau tot ce imi trebuie, in al doilea rind amd consuma mult, si nu e asa calitativ ca Intel,(din cite stiu eu si am auzit) daca nu ai vrut sa vorbesti despre tema asta nu trebuia.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru costeaboy):

Ma omule tu te zgarcesti 10 lei pe ani cand ai putea sa ai un procesor de 3x mai bun? ...meh

| costeaboy explică (pentru FatUglyVirgin):

Nici bani nu imi ajung sa iau amd intelegi sau nu? in configuratia a 2 am pus i3 4130 pentru ca placa video dedicata nu era si ajungeam la bugetul care trebuie, dar daca sa iau amd si plus si placa dedicata nu imi ajunge

| costeaboy explică (pentru FatUglyVirgin):

Cu multa placere las lua crede-ma! dar vreau si o placa video buna si nu o sa imi ajunga bani

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru costeaboy):

Sau poti sa strangi inca 100 lei si iti iei fx-uwinking iti spun eu ca o sa regreti ca iti iei un dual core

| costeaboy explică (pentru FatUglyVirgin):

De ceo sa regret? am vazut si multe videouri cu jocuri pe aceste procesoare si foarte bine mergeau jocurile astea noi, eu prima data imi iau pc pe componente aparte si nu sunt profesional pe asa ceva si de asta nici nu stiu ce sa iau, de unde naiba sa mai iau inca 100 lei?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru costeaboy):

Cand cumperi o componenta nu te uiti la videoclipuri, te uiti la benchmarkuri

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru costeaboy):

De ce? pentru ca un dual core nu o sa poata duce jocurile next-gen

| costeaboy explică (pentru FatUglyVirgin):

Daca iau fx trebuie sa iau si o sursa mai puternica si un cooler aftermarket

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru costeaboy):

Nu,nu trebuie sa iei nici o sursa mai puternica una de 400W cu ceritificat bronze e de ajunswinking

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru costeaboy):

Http://www.pcgarage.ro/surse/super-flower/sf-450p14he-450w/ in locul la sursa aia cumperi pe asta si primesti si un ventilator

| costeaboy explică (pentru FatUglyVirgin):

Eu am avut in vedere de cooler la procesor ca ala din pachetel la procesor e foarte rau

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru costeaboy):

Nu este rau doar fiindca cineva iti spune asta, adevarat ca face galagie dar se poate suporta si il poti schimba si dupa 1 an

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru costeaboy):

schimba sursa cu cea postata de mine, poti lua ramii cu 1333mhz si sa iei un hdd de 1tera

| costeaboy explică (pentru FatUglyVirgin):

Despre carcasa ce parere ai?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru costeaboy):

E mini tower deci nu o sa poti face un wire management bun, nu o sa poti pune placi video mari, nu o sa poti pune placi de baza atx, n-ai nevoie de coolerul ala :))cred ca e mai slab decat cel stock, il scoti si iei carcasa asta http://www.pcgarage.ro/carcase/deepcool/tesseract-black/

| costeaboy explică (pentru FatUglyVirgin):

E buna si aia de la zalman

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru costeaboy):

E mini tower... daca tu consideri ca e buna, bine, dar nu o sa poti faci upgradeuri din cauza marimii

| anonim_4396 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

E mai buna decat una normala. Fa un research la acel model de la Zalman sa vezi cat de capabila e si la un pret de nimic.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa zici asta? e mini tower omule.

| fulgerul090608 a răspuns:

Prima varianta

| FreakyLP a răspuns:

Intel Pentium Dual-Core G3420 3.2GHz/3mb (eu am DualCore Intel Core i3-3220)

| Korona a răspuns:

G3420 3.2. Restu‘ sistemului tau?

| costeaboy explică (pentru Korona):

Hard disk WD Blue 500GB SATA-III 7200 RPM 16MB
Memorie KingMax 4GB DDR3 1600MHz
Placa de baza ASRock B85M Pro4
Sursa Corsair Builder Series CX430
Placa video Sapphire Radeon HD7770 1GB DDR5 128-bit HDMI
Carcasa Zalman ZM-T4
e ok? cum iti pare?

| Cristi_Olaru_1999 a răspuns:

Intel Pentium Dual-Core G3420 3.2GHz/3mb

| costeaboy explică (pentru Cristi_Olaru_1999):

De ce pentru inca 0.2 ghz sa mai platesc inca 50 lei?

| 543210987njhgfcbnn a răspuns:

Eu am vorbiy cu tine 6 pagiini si nu am primit raspuns