| arpikaboss14 a întrebat:

Ce ziceti duce un Procesor Intel Pentium Dual-Core G3420 3.2GHz box cu o Placa video Sapphire Radeon R7 250X GHz Edition Vapor-X 2GB DDR5 128-bit si 4gb ram gta 5 pe full?

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cu aproape 100 lei mai putin ti-ai putea cumpara un g3258 care matura cu g3420-ul pe jos, sa nu mai spus ca este si deblocat, si extrem de usor de overclokat. La frecventa stock ai putea sta lejer in 30-35 fps stabil cu el, dar daca ii faci oc @4ghz vei avea peste 40fps. Nu zic ca si g3420 nu este bun, dar cea mai inteleapta alegere este 3258-ul.

| MariuS88c a răspuns (pentru Jipa95):

Taci ma tarane si nu il face sa facă o prostie tu ce naiba vrei sa il faci sa își arunce banii pe jos cum naiba sa fie mai slab ma? Mai uitate încă odată si apoi vorbește!

| Jipa95 a răspuns (pentru MariuS88c):

Dupa ce ca esti prost facut gramada mai si comentezi aiurea. Uite niste benchmark-uri, convinge-te http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-G3420-vs-Intel-Pentium-G3258

| iAMVi a răspuns (pentru Jipa95):

Hai ma frate ca nu matura cu el pe jos, las-o-n **** goala

| Jipa95 a răspuns (pentru iAMVi):

Uita-te bai nenicule la benchmark-uri! Sunt facute pe frecventa stock a procesoarelor! g3258 este un proc extrem de usor de overclokat. Este nenorocit rau de tot procu asta, dar ce sa stiti voi.

| iAMVi a răspuns (pentru Jipa95):

E normal ca sa fie mai potent dar nu sunt mari diferente pe frecventa stock, asa e, este usor de overclokat 4.5 ghz parca dar va avea si o viata mai scurta daca il tii overclokat, si daca stai sa iei alt cooler, deja trebuie bani

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

La low-medium iti merge in 25 fps-uri,
ai putin ram si procesor nu e chiar asa de bun pentru gta 5

| arpikaboss14 explică (pentru FlorinSalamNr1):

Si placa video nu face nimic?