| lixu16 a întrebat:

Buna TPU
Cine stie sa imi spuna daca e mare diferenta intre un procesor AMD Phenom 2x2525 3.1GHz si un Intel core 2 quad q6600?
Sunt apropiate ca performanta?
Intreb deoarece am Amd -ul si vreau sa stiu daca echivaleaza oarecum cu acest Intel pentru a ma putea juca decantg fifa 15 cu o placa video bunicica dinn gama R7 de la Amd. Ce spuneti?

1 răspuns:
| lowlyy a răspuns:

Procesorul Intel este mai bun decat acel AMD, insa este slab, destul de slabut.de banii care i-ai da pentru quadul acela mai bine iti cumperi un dual core nou care e peste acel quad si nici nu consuma asa mult...bineinteles,depinde si de placa ta de baza.