| LoLMario a întrebat:

Cum pot sa imi mut aplicatiile din telefon, pe cardul SD pe un Samsung Galaxy S Duos? Cardul meu este de 4 GB.Dau FUNDA! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Daca ai instalat aplicatia va aparea acolo la feicare aplicatie, daca nu apare restarteaza telefonul.

2 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Instalezi aplicatia app2 sd de pe magazin play.
apoi intri in stari-aplicatii click pe aplicatie si jos o sa ai buton de mutare in SD.
succes

| LoLMario explică (pentru SasNetRomania):

Scuza-ma dar unde se afla acest stari-aplicatii?

| SasNetRomania a răspuns (pentru LoLMario):

SETARI = MENIU
APLICATII JOS IN "SETARI"
am gresit in loc sa scriu setari am scris stari...

| LoLMario explică (pentru SasNetRomania):

Nu imi apare mutare in SD...

| SasNetRomania a răspuns (pentru LoLMario):

Daca ai instalat aplicatia va aparea acolo la feicare aplicatie, daca nu apare restarteaza telefonul.

| ZeroDiferit a răspuns:

Din pacate doar la versiunile mai veci de ex. 2.3 se pot muta aplicatiile pe card. pe versiunile 4.0 nu se poate. Poti incerca sa instalezi aplcati app2sd din magazinul google dar nu le poate muta, asa e facut androidul. Eu am incercat cu mai multe programe. O seara frumoasa ca o funda.

| SasNetRomania a răspuns (pentru ZeroDiferit):

Glumesti nu?!
am tableta cu 4.1.1
si telefon cu 4.4.2 kitkat si merg happy

| ZeroDiferit a răspuns (pentru SasNetRomania):

Nu glumesc. Am incercat cu 3 aplicatii pe telefonul meu Note 2. Daca tu pe ale tale ai reusit, spune ne si noua cum!

| SasNetRomania a răspuns (pentru ZeroDiferit):

Iei aplicatia din google play, app 2 sd. instalezi, restartezi telefonul.
apoi in setari- aplicatii- dai pe ce aplicatie doresti, jos vei vedea un buton mutare in SD!