| maria1232 a întrebat:

:* Cum pot sa pun jocuri pe tableta daca nu am internet?

6 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Presupun ca ai o tableta android. pai trebuie sa cauti pe internet si sa transferi fisierele "apk" (programe de instalare pentru android) pe tableta dupa care sa le executi cu managerul de fisiere si sa le instalezi.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Trebuie sa descarci jocurile in pc-ul tau apoi pe tableta cu ajutorul Usbului.
Te pup, pa pa! :*

| SonicAndrei a răspuns:

Nu poți.

Dar ar fi o soluție :
Downloadează jocul de pe calculator, dar în format apk (adică să fie versiune pentru android). Apoi pune jocul pe tabletă (prin cablul de date). Caută cu tableta fișierul și instalează aplicația.

Cred că se poate și așa, dar cel mai bine e cu Magazin Google Play.

| LexaHD a răspuns:

Daca ai Wi-Fi il activezi dand drumul si la modemul din casa, si descarci jocuri dupa Magazine Play. Dupa ce le descarci inchizi Wi-Fi. Daca nu ai model de internet, te duci la Compania de unde ai tu internet si le ceri un modem cu internet pentru tableta ta.

| TheBlisterExists a răspuns:

Prin cablu USB conectat la tableta si laptop/PC sau prin card MicroSD.
Daca ai nelamuriri astept mesaj.

Răspuns utilizator avertizat