| AndreeaEmma a întrebat:

Buna TPU cum se face sa sterg o pagina de pe FACEBOOK?
Dau fundita raspunsului corect!

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

1. Dupa ce te-ai logat, selectezi din lista de comenzi de la "Account"/"Cont" subcomanda "Manage Pages".
2. Selectezi pagina pe care vrei sa o stergi.
3. Sub fotografie, dai click pe "Edit" si selectezi din bara laterala din stanga "Manage Permissions"
4. Mai jos gasesti undeva, cu albastru, "Permanently Delete Page"/"Sterge permanent pagina"

2 răspunsuri:
| ALeXuTzU23 a răspuns:

Intrii pe pagina şi dai click pe Edit page" şi mergi "Manage permissions". Pe pagina care se deschide, un pic mai jos ai: "Permanently delete si ii dai save changes.

| costi10 a răspuns:

Intri pe pagina de facebook, şi undeva în dreapta sus unde scrie Acasă, Profil, Contul meu. Dai pe "contul meu" şi apeşi setările contului şi o să-ţi apară mai multe. Şi ultima opţiune este "dezactivează contul" dai acolo selectezi acolo şi gata! daca nu mai intri p el 2 sapt o sa se dezactiveze