| Prici a întrebat:

Buna TPU
Daca am un telefon cu android si activez la el functia GPS, adica sa o am activata ca si wifi-ul sau bluetooth-ul, imi poate face cost suplimentar daca nu am Mb?
Adica are nevoie de acces la internet?

Răspuns Câştigător
| TaNNNkEr a răspuns:

Cele cu android folosesc functia de GPS doar pentru localizare si trasarea anumitor trasee, nu si pentru ghidare in timp real cum face un telefon cu sistem de navigatie sau un GPS propriu-zis. Androidul se foloseste de google maps, deci da, are nevoie de o conexiune la internet si nu te sfatuiesc sa-l folosesti nici daca ai conexiune la internet caci mb se consuma foarte repede. Sper ca te-am ajutat!big grin

4 răspunsuri:
| CyberEye a răspuns:

Da,are nevoie de net.deci iti va face cost suplimentar.
Funda? big grin

| Prici explică (pentru CyberEye):

Imi face cost si daca am deja un program preinstalat cu harti offline?
Ma refer doar daca apas acel buton pentru gps si il las pornit dar nu folosesc telefonul sau nici o harta. adica il las toata ziua pe birou(de ex)

| CyberEye a răspuns:

A,asa nu iti face... pornit pot sa il las si al meu fara sa intru, arata ca merge ca ii verde dar nici n-am net pe ellaughing