| Lese_Doru_Calin_1998 a întrebat:

de ce cand imi pun calculatorul in pozitie verticala,pur si simplu ingheata,nu mai pot sa fac nimic,pot numai sa-i dau restart sau sal opresc. Daca ii dau restart, porneste dar tot nu face nimic, nu scoate nici un sunet si nu se pornestre ecranul.

Răspuns Câştigător
| Coma21 a răspuns:

Probabil iti moare hardul, incearca sa indesi mufele la toate componentele, daca nu, culca-l incet si asculta, daca se aude efectiv un sunet de disc de metal ce se opreste, e hardul cu siguranta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la unitatea centrala, e posibil sa ai pe undeva un fir fara izolatie care atinge carcasa sau un contact sub tensiune, si se produce un scurt-circuit.