| GabrielaCriss a întrebat:

De curand mi-am cumparat un Samsung Galaxy S5 la inceput mi-a mers Magazin Play foarte bine dar acum nu mai merge am verificat internetul, am scanat aplicatia am dat si la setari dqr nu merge imi tot apare "Rencercati Conexiunea" ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Cum adica scanat aplicatia? Ai instalat vreun gunoi de antivirus cumva?
Daca da, scoate-l imediat.
Pasul urmator e asa:
setari, aplicatii. Faci swipe si cauti lista cu toate toate aplicatiile. Dai pe playstore/magazin play, dai opriti fortat, dupa dai stergere date. Si revii, repornesti aplicatia si o sa mearga.

| GabrielaCriss explică (pentru sltlp):

Am facut cum mi-ai zis dar tot nu merge.

| sltlp a răspuns (pentru GabrielaCriss):

Omiti ceva, fie nu ai net/probleme de conectare. Incearca sa faci iar la playstore+servicii google play.

| GabrielaCriss explică (pentru sltlp):

Multumesc mult de ajutor!

4 răspunsuri:
| Lykan a răspuns:

Daca merge google da nu magazin play du-te cu el la service banuiesc ca e inca in garantie daca nu merge nici netu si nici magazin play si ai intrat in setatri du-te la service e cel mai bine nu risca imic mult noroc