| BadBoy1998 a întrebat:

Eu as vrea sa fac un upgrade de la windows 7 la windows 8 sau 8.1, eu pc-ul il folosesc mai mult in jocuri, si as vrea sa stiu care windows este mai bine optimizat pentru jocuri.
Componentele mele sunt :
Procesor : Intel(R) Pentium(R) Dual-Core 1, 6GHz 32bit
Placa video : Nvidia GeForce GT 730 2GB 128x
Ram : 1, 5GB
HDD : SSHD 1TB si HDD 500GB
Sursa : ATX-450W P4
Monitor : are rezolutia de 1920x1080

As vrea sa stiu in care windows ( 7, 8 sau 8.1 ) am mai multe fps
OFER FUNDA!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Daca esti gamer cel mai bine e sa ramai la 7.

| BadBoy1998 explică (pentru gelu1970):

Mersi, o sa continui cu windows 7 Ultimate

4 răspunsuri:
| maxpaynelol a răspuns:

E clar. De ce sa aleaga 7? Care mai are 1 an si Microsoft ii opreste update-urile si va rămâne ca xp? Recomand 8.1, e mult mai bine optimizat. Nu are rost sa treci chiar la Windows 10 pentru ca placa ta video nu are DX12. Întâi documenteaza-te.

| gelu1970 a răspuns (pentru maxpaynelol):

Suportul Microsoft pentru windows 7, dupa cum e pus in pagina oficiala, termina in ianuarie 2020. Deci sa nu vorbim prostii.
in plus, recomandarea cu W8.1...
update la w10 da. sa instaleze mizeria 8.1 nu.
si cum windows 10 inca nu e perfect optimizat pentru jocuri, varianta ideala pentru el e de moment 7.

| BadBoy1998 explică (pentru maxpaynelol):

Daca as trece la windows 8.1 as avea mai multe fps in jocuri?