| s3byk91 a întrebat:

Imi puteti spune de ce imi sacadeaza pc-ul? daca intru intr-un joc imi sacadeaza imaginea si imi sacadeaza si sunetu, pana si mouse-ul sacadeaza, orice melodie ascult imi sacadeaza nu stiu ce sa ii mai fac. nu stiti care ar fi problema? ajutati-ma va rog. multumesc

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Sunt mai multe variante aici:
1.Ai un calculator slab, ce necesita reformatare, sau cel putin, o curatare serioasa de cookie-uri, bug-uri si eventuale programe ce il ingreuneaza. TuneUp Utilies, sau Uniblue Registry Booster ar merge aici.
2.Ai un sistem slab, ce nu duce toate task-urile de pe PC-ul tau.Aici ar merge sa upgradezi placa video, placa de sunet si RAM-ul ce il ai.
3. Poate fi o problema de la procesor, care nu mai gestioneaza programele de pe PC.
4. Faci prea mult multitasking. E si normal, daca ai deschis un program de P2P, un BS-Player, un joc, un Word, si internetul, sa iti mearga sacadat si intrerupt.Mai inchide din ele, si mergi cu maxim 2 programe odata, e posibil sa nu duca sistemul heavy multitasking.
5.Umbla in BIOS si reseteaza anumite procese ale calculatorului, e posibil sa se fi dereglat ceva acolo, si sa ii incetineasca ritmul de procesare a informatiilor.

| Gas a răspuns (pentru Dumnezău):

6. ai un sistem de operare pe 64b si tu ai procesor pe 32b big grin

| Dumnezău a răspuns (pentru Gas):

Eu din ce stiam, un OS de 64bit, pe procesor sustenabil doar de 16 si 32bit, da crash imediat cand il deschizi, dar s-ar putea sa fie si asta.

| Gas a răspuns (pentru Dumnezău):

Mai exista si exceptii

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Cea mai buna solutie ar fi reinstalarea OS-ului.

| MariaOfficial a răspuns:

Incearca de proba sa scoti antivirusul.(de tot)

| iralu a răspuns:

Virusibig grin mai mult ca sigur.

| s3byk91 explică (pentru iralu):

Doar alaltaieri am instalat windu si nu am cum sa am virusi am avast i-am dat cautare si nu a gasit nimic. intru intr-un joc sau pe net si pur si simplu incepe sa imi sacadaeze. daca ascult muzica se aude sacadat deja nu mai pot. problema persista de vreo luna. Mi-am reinstalat windowsul de 5 ori luna aceasta si tot nimic.