| Dyana1995 a întrebat:

BunA TPU! Imi puteti spune si mie care e diferenta intre un laptop si un notebook? Plisszzz

2 răspunsuri:
| DCSHOE a răspuns:

Sunt cam acelasi lucru cu mici diferente,cum ar fi marimiea (notebook-urile < laptop-urile). O alta diferenta cred ca ar fi preturile... deoarece notebook-urile sunt mai mici, si piesele sale sunt mai mici, pentru creare lor fiind utilizata o tehnologie mai avansata. Hmmm... de obicei Apple prefera numele de notebook. (de ce? nu stiu )/.

In general au cam aceleasi caracterisici.

| BogdanAiud a răspuns:

Eu stiu ca nu e nicio diferenta. big grin