| GymmyCool a întrebat:

Mi-a instalat cineva windows xp pe calculator, iar acum imi apare ca mai am 28 de zile din el. Am incercat tot felul de chei dar nici una nu mi se potriveste. Am instalat Aida64 ( Everest) ca sa aflu ce cheie am, dar cand am intrat la operating system scrie trial version. Am platit ca sa imi formateze calculatorul si sa-mi instaleze windows-ul, dar nu am stiut ca imi va instala un windows trial. Ajutati-ma, va rog, funda.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Nu exista "windows trial". Iti apare acolo ca sa-l activezi pe internet. Daca il activezi o sa vada ca e o copie, poti totusi sa-l activezi. Asteapta sa "expire" sau activeaza-l si-n caz de-ti apare ca nu-i original foloseste windows vga remove.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheama-l inapoi sa-ti scoata aia care te anunta ca e trial.Asa am patit si eu, bineinteles ca nu i-am mai dat bani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E o iconita jos in dreapta pe care trebuie sa o dezinstaleze, nu te baga tu, cheama-l pe cel ce ti-a instalat windows-ul sau macar pe cineva care se pricepe.