| Anamaria13m73829j a întrebat:

Buna TPU, mi-am instalat acum ceva timp discord, apoi l-am dezinstalat. Nu știu ce se întâmplă dar de fiecare dată când intru pe laptop mi se deschide discordul. Ce pot să fac?

7 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Din Task Manager - Startup... doar il pui sa nu mai porneasca odata cu Windowsul

Esti sigura ca l-ai dezinstalat din Control Panel - Programs and Features?

Daca apare in continuare acolo, mai da-i uninstall inca o data.
Si asteapta pana termina.

| Adry05 a răspuns (pentru NLS):

Am aceeași problemă ca ea, l-am dezactivat de acolo împreună cu skype că la fel îmi făcea, și tot mi se deschide când deschid laptopul, am reverificat acum la start up să fiu sigură să nu-l fi ratat și nici măcar nu-mi mai apare acolo dar în continuare se deschide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in start si scrie msconfig si da enter, ai acolo toate optiunile necesare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Se poate dezactiva optiunea de autostart direct din Discord :
- deschide Discord;
- mergi la User Settings apoi la Windows Settings;
- dezactiveaza optiunea Open Discord.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dă-i fundă la omu ăsta că merită
thank youuuuuu

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Dai restart la laptop=)

| LucianNedumeritul a răspuns:

Trebuie să mergi la Task Manager, intri la start up și dai dissable la ce nu folosești, se deschide fișierul respectiv degeaba dar, trebuie să menționez că Windows security nu trebuie să fie pe dissable. Dar totuși trebuie să fi sigur că l-ai dezinstalat, dacă ai dezinstalat doar iconița atunci n-ai făcut nimic