| Filipjack a întrebat:

Mi-am instalat pe tableta jocul "101-in-1 Games", dar imaginea este mai mare decat ecranul (nu intra toata imaginea in ecran). Cum as putea regla asta?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Unele tablete au prin setări, la „imagine / afișare" (sau cum s-o numi prin meniuri) o opțiune de ajustare a dimensiunii pentru compatibilitate cu nu știu ce fel de jocuri. Poate ai și tu opțiunea asta - caut-o.
Altfel, nu ai cum. Jocul e destinat altei rezoluții de ecran (în mod normal, ar fi trebuit să nu poată fi instalat pe tableta ta), iar aceasta la tablete nu se poate modifica, așa cum știam că merge la PC-uri.

| Filipjack explică (pentru mihai69):

Am cautat pe la setari si nu am gasit nimic care m-ar putea ajuta... oricum, o sa mai caut. Eventual, daca as putea sa elimin toolbar-ul, ar fi mai bine. Dar cum se elimina toolbar-ul? (pe o perioada limitata de timp)