| KingOfShadow a întrebat:

Buna TPU mi-am reinstalat windowsul de curand dar nu mai am driverele de la placa de sunet sau nu stiu cum i zice ma rog... driverele de la boxe intelegeti voi... cine stie un site de unde pot descarca drivere compatibile cu pc - ul meu?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Probabil ai instalat windows xp sp2, daca instalai windows 7 sau 8 iti instala automat driverele.
Poti descarca driverele de pe site-ul producatorului placi tale de baza sau folosesti slimdrivers si iti va descarca/instala toate driverele de care ai nevoie.
Poftim=>http://www.driverupdate.net
Succes

8 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Sau cu driver pack solution de aici http://drp.su/download.htm

| soul2soull a răspuns:

Http://drp.su/download.htm
ai versiunea full are cativa Giga dar are cam tot ce inseAMNA DRIVER SI ITI INSTALEAZA AUTOMAT toate driverele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca programul Driver Easy e gratuit si scaneaza cu el dupa divere. Bafta

| pozeanimate a răspuns:

Driverele se cauta pe site oficial al placii de sunet
denumirea o poti afla cu everest
sau in bara de start scrii
msinfo32.exe
dai enter si acolo scrie denumirea placii de baza
cauti in net placa de baza pe site oficial si descarci driverele pentru sistemul tau de operare

| KingOfShadow explică:

Driver pack solution full nu merge imi apar chinezarii iar cel little e varza... alte programe?

| KingOfShadow explică:

Am windows 7 si a instalat driverele dar nu a instalat cel de sunet. in dxdiag la sound - name e liber nu scrie nimic scrie ca n-am instalat driverele

| SpEed07 a răspuns:

Simplu! Depinde ce windows ai! Daca ai Windows 7, apesi pe butonul Start,scrii in casuta de cautare "dxdiag", si iti va aparea o tabela, si in partea de sus a tabelei, dai click pe "Sound", si la tabela si iti scrie acolo numele placii de sunet! Eu am realtek high definition audio! Bafta

| Friptu_Stefan_1998 a răspuns:

Da-ne in primul rand cofiguratia pcului tau. 2 boxele nu au drivere. 3. baga boxele in slotul ala micut si verde. succes!