| alyntoxic50 a întrebat:

Salut, am reinstalat windowsul de curand din cauza unor virusi dar dupa instalare nu imi mai detecteaza placa de sunet realtek am instalat toate driverele de la ei dar nimic, am incercat alte 5 windowsuri cu drivere incluse dar nimic. Placa de sunet nu cred ca este stricata deoarece am ascultat muzica inainte de instalare. Va rog mult sa ma ajutati, cine imi zice un raspuns corect ii dau funda vot tot ce vrea.winking

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa cauti driverul pe google, si-l downloadezi, si-l instalezi separat happy

| sina a răspuns:

Mai mai ai facut o greseala mare... uite aici http://www.touslesdrivers.com/index.php?v_page=29 si dai Lancer la détection si gaseste orice driver de care are nevoie PC tau fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| lazio9 a răspuns:

Pai acel windows pe care tocmai la-i instalat nu are in componenta aceeasi placa audio REALTEK asa ca trebuie sa o instalezi separat...o cauti si o descarci de pe internet sau o instalezi direct de pe un CD daca o ai reinstaleaza din nou placa de sunet separat

| asd_8205 a răspuns:

Dar daca ai incercat toate draiverele e clar ca este dusa virusi pot distruge placa de sunet placa de retea si placa video etc... orce singura solutie e sa schimbi placa de sunet