| DinaraStakhovska a întrebat:

Buna TPU.Nu mai am deloc memorie in Local Disck C si nu stiu de ce.In fine, cand dau acolo la uninstall or change a program imi apar mai multe programe.Pe care din urmatoarele as putea sa le dezinstalez fara a afecta cumva PC-ul in sensul ca sunt nefolositoare : 1. Microsoft Silverlight
2.Microsoft.NET Framework 4 Client Profile
3.Microsoft.NET Framework Extended

Răspuns Câştigător
| andreigroza19 a răspuns:

Acelea ocupa foarte putin spatiu si nu se va vedea o diferenta.Incearca sa intri in My computer, da click dreapta pe Local disk C si apasa pe Properties(Proprietati) o sa iti arate un cerc(elipsa ma rog) cu memorie goala si plina in doua culori.langa cerc scrie Disk Cleanup. Apasa disk cleanup si asteapta pana face niste chestii(se incarca ceva). Apoi, o sa iti apara un tabel cu niste chestii, unele bifate, altele nu.Bifeaza-le pe toate apoi da ok. Disk cleanup va continua, reducand tot ceea ce este inutil sau nenecesar pentru disc C. Daca nu reusesti, descarca Teamviewer si te pot ajuta de la mine de acasa

| andreigroza19 a răspuns (pentru andreigroza19):

Reformulez:asteapta pana se fac^ niste chestii(se incarca ceva)

| DinaraStakhovska explică (pentru andreigroza19):

Multumesc mult pentru raspuns.Am reusit.

| andreigroza19 a răspuns (pentru DinaraStakhovska):

Cp.incearca si sa cauti la add/remove files programele(fisierele de instalare) si sterge-le.

| DinaraStakhovska explică (pentru andreigroza19):

Mai exact unde gasesc add/remove files? Scuze, dar nu prea le am cu calculatoarele.

| andreigroza19 a răspuns (pentru DinaraStakhovska):

Unde ai intrat prima data(my computer si apare pe stanga system tasks. add or remove programs si lasi pe prima sa nu cumva sa apesi pe a 3-a sa sterg componente sau asa ceva doamne ferestehappy. acolo apar jocuri, programe de instalare la etc...sa zicem ai instalat un joc de 8 GB, si ai lasat pogramu de instal in disk c si nu stii unde e.il cauti acolo sau daca vezi ca are o marime de genu 8, 000, 192 MB. si apesi remove.In general, daca e un joc sau un program iti apare uninstalul de la el. daca e doar un program de instalare, mai mult de o ferastra de confirmare nu va aparea, daca nici macar atat

| DinaraStakhovska explică (pentru andreigroza19):

Ok.Multumesc!

8 răspunsuri:
| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns:

Nu trebuie sa dezinstalezi tu lasa calculatorul sa dezinstaleze programele inutile, faci asa: dai click dreapta pe local disck c si apoi o sa iti arate un cerculet cu memorie goala si cea plina si mai jos scrie disck cleanup dai pe el o sa iti aparat niste chestii care trebuie sa bifezi si le bifezi, sa nu ratezi niciuna tongue apoi astepti.

| andreigroza19 a răspuns (pentru AAALEXAAANDRUUUUU):

Tocmai i-am zis asta...citeste mai sus-_-