| Bogdan8102 a întrebat:

PC-ul meu merge foarte greu chiar si dupa instalarea windows-ului. L-am curatat de praf, in startup nu se afla niciun program, nu are niciun virus (scanare completa facuta de kaspersky total security), in afara de antivirus mai are instalat google chrome si un driver de la internet. Ce imi recomandati?

P.S: CPU usage 100%, memory 1, 15 gb utilizata din 2, 5 gb; O singura partitie (182gb free of 232gb); Dau funda repede!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2007, baii, tu stii ce spui? Doamne fere..am eu unul din 2013 care moare aici si nu il mai suport.
Fa un hard disk test.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce sistem ai?

| Bogdan8102 explică (pentru RAY):

Windows 7 ultimate

| RAY a răspuns (pentru Bogdan8102):

Instaleaza xp si dezinstaleaza antivirusul ca consuma prea mult, descarca hirens boot cd da o scanare la ram, cpu, hard

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hard disk plin de bad sectors, corupt, mort? E vechi? Face urat?
Investe intr-un SSD si se va misca excelent.
Ia un Windows original.

| Bogdan8102 explică (pentru anonim_4396):

Hard disk din 2007

| RAY a răspuns (pentru Bogdan8102):

Eu cred ca hardul tau e dead, de atatia anii incredibil

| Bogdan8102 explică (pentru anonim_4396):

L-am gasit intr-o debara si a fost salvarea mea caci hardul pe care il aveam s-a stricat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bogdan8102):

:\...daaaa...ce pot sa mai zic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bogdan8102):

2007, baii, tu stii ce spui? Doamne fere..am eu unul din 2013 care moare aici si nu il mai suport.
Fa un hard disk test.

| P4rAd0x a răspuns:

Problema pare sa fie de la cpu.
Sigur ai nevoie de antivirus?

| Bogdan8102 explică (pentru P4rAd0x):

Am fost lovit acum o luna de un ransomware cerber si nu cred ca as vrea sa o mai patesc.

| P4rAd0x a răspuns (pentru Bogdan8102):

Fiecare antivirus este pur si simplu o metoda de a iti face pc-ul mai incet. Nu spun ca asta cauzeaza ceea ce se intampla la tine, dar pur si simplu nu ai nevoie.
Si daca este obligatoriu si ai windows 10, poti in cel mai rau caz sa folosesti Windows Defender, dar pana la urma gandeste-te ca nu se „viruseaza" pc-ul singur. Ideea e sa nu descarci chestii aiurea (gen exe-uri de care nu esti sigur), si daca ti se intampla, dai restart la windows, presupun ca nu este o pierdere asa de mare.

| AlexAlx9696 a răspuns:

Salut, poti incerca sfaturile din videoclipul asta, merita;)
" www.youtube.com/watch?v=dqwl1Wa2FyM "

| StefanWass a răspuns:

Nu ai multi GB RAM sau ai virusi