| mihaitare123456 a întrebat:

Pot face boxe de camera cu difuzoare auto, si dupa aia sa le leg la un amplificator? Exista vreo diferenta intre difuzoarele auto si cele de camera?
Cele auto suporta voltajul unu amplificator, tinand cont de putere.
Ma gandesc ca difuzoarele auto merg pe o baterie de 12V iar amplificatorul se baga in priza la 220V

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Nu are legătură cu tensiunea de alimentare a amplificatorului. Chiar şi amplificatoarele auto au surse în comutaţie care le alimentează cu tensiuni mult mai mari ( ridică cei 12 V la valori mai mari de tensiune ).
Singurul lucru de notat este impedanţa şi puterea. Impedanţa este de regulă la difurile auto de 4 ohmi, iar puterea cât are diful respectiv. Le poţi folosi fără problemă.

1 răspuns:
| mihaitare123456 explică:

Mersi