| kopotoru a întrebat:

pot sa vad conversatiile ascunse ale unei persoane pe Facebook daca am acces la contul acestei persoane, dar nu am acces la telefonul persoanei?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu poți și nici nu e frumos să invadezi intimitatea cuiva.
Cum te-ai simți dacă cineva ar intra pe contul tău de Facebook să îți citească toate conversațiile?

| Plato a răspuns:

Bai, cred ca esti al 3-lea luna asta. Angajati-va, prietene, la SRI, daca tot vreti sa stiti locatia exacta a cuiva, sa-i cititi mesajele ascuse si chestii.
Banuiesc ca sunt ascunse cu un motiv. Daca voia sa le vezi, ti le arata. Din moment ce nu vrea, ca ce chestie sa le vezi?

Poftim, urmeaza-ti visul: https://www.sri.ro/cum-pot-aplica

| AlexandruGeo a răspuns:

Salut! Dacă ești pe acel cont fara permisiunea acelei persoane, poti face chiar pușcărie conform codului penal deoarece ai 'Acces ilegal la un sistem informatic'. Unde poți face închisoare de la 3 luni la 3 ani.