| celmaiinocent010 a întrebat:

Buna TPU.
Puteti sa imi spuneti cum pot dezactiva control parental de pe telefonul copilului?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cine ti-a pus control parental pe telefon, că spui că nu ai mamă nu ai bunică?
Sunt aplicatii care sunt instalate pe alt telefon decat al copilului.
In aceeasi zi, intr-o intrebare ai 12 ani, in alta intrebare ai 13 ani.

| celmaiinocent010 explică (pentru darrio2007):

Daca vrei neaparat sa stii mi l a pus mama inainte sa moara, aveam 9 ani. Am 12 si fac in 2 luni 13

| dullcat a răspuns:

Controlul parental are un rol foarte clar si ar fi bine sa respecti decizia parintilor tai fiindca ei nu iti vor raul.

| VoidEternal a răspuns:

laughing) Nice try.

| SuNaM a răspuns:

Lasă -l acolo daca ți l-am pus mami. Dar dacă chiar vrei să știi nu poți. Se face de le telefonul tau. Și ar trebui să știi asta. E aplicația aia pe care ai instalat-o la tine pe telefon părinte, când umbli in setările aplicației o ștergi de la copil daca vrei.

| LisaJulie a răspuns:

Eu îți foarte serios sa aștepți pana împlinești 18 ani pana sa vizionezi videoclipuri pentru adulți! Nici eu nu respectam regulile, ma uitam la videoclipuri violente pe modul incognito, ma uitam la filme violente și ma culcam târziu pe la 12 noapte chiar dacă părinții ma trimiteau la 9 la culcare eu având 11 ani iar acum regret! Copiii trebuie sa rămână inocenți cât mai mult