| JoJO_1381 a întrebat:

recent am achizitionat un LCD SAMSUNG precum cel din link ( http://www.emag.ro/......D550K1WXBT )...
Problema este ca atunci cand pun un film in format. mkv pe stick, stick-ul il introduc in tv...filmul ruleaza dar playerul televizorului nu imi citeste subtitrarea...
Am incercat sa o denumesc la fel ca filmul, sa extrag sub din mkv. s. a. m. d dar fara rost...
Mentionez ca nu am facut niciun upgrade la firmware, e cu firmware-ul din magazin...
Are cineva vreo solutie? dau 100 de funde daca e cazul:)

3 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai trebuie sail convertesti in format avi ca de aia nu iti merge

| JoJO_1381 explică (pentru itsoft):

.intrebarea era cum sa fac sa apara subtitrarea la filmele.mkv, nu AVI...
E totusi o diferenta...

| JoJO_1381 explică:

Gata,am rezolvat...