| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.ro! Cum pot sa imi rootez o tableta Allview Alldro SPEED 3 DUO si sa instalez si versiunea Android 4.2.2 pe ea! Pe tableta am deja Android 4.1.1 si nu ma multumeste partea de grafica?

5 răspunsuri:
| PopescuAndrei1995 a răspuns:

Poti incerca acest site:
http://www.youtube.com/watch?v=mlQ3NYWPv-U
si bafta la rootat! :)

| TaviONE a răspuns (pentru PopescuAndrei1995):

Am intrat insa brandul Allview nu este! Pot folosi de la un alt model?

| AndreiBudugan a răspuns:

Daca nu iti place partea de grafica nu cred ca este de la Android, ci cred ca e din tableta procesorul grafic (GPU)

| TaviONE a răspuns (pentru AndreiBudugan):

Nu tableta nu are nici o problema de GPU! Eu ziceam de acea transparenta care din cate stiu eu se poate activa doar la versiuni superioare versiunii de Android 4.1.1 in versiunea 4.1.1 nu am gasit sa activez transparenta!