| Visaa a întrebat:

Scuzati daca este intrebarea prea prosteasca, dar vreau sa aflu. Multe jocuri nu imi merg sau daca imi merg mi se misca in poza. Este vina placii video sau a memoriei? Dau FUNDA big grin

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Poate fi din cauza placii video, procesorului sau ram-ilor.

| vrelian a răspuns:

Cind ai un jos inainte sa il instalezi cauta pe net daca nu ai cumparat acel joc si vezi ca de unde il downloadezi scrie ce cerinte minime trebuie sa aiba calc pe care vrei sa joci.sau la magazin pe carcasa jocului pe spate la fel scrie ce trebuie sa aiba calc pentru a rula acel joc.simplu si la obiect.asa sa faci de fiecare data cind vrei sa joci un joc.si nu mai pierzi timp sa instalezi, stai ca nu merge, intri pe aici sa cauti raspunzuri etc.vezi ce simplu e.si daca totusi il vrei ma refer la acel joc si ai dectop atunci iti schimbi la el ceea ce iti lipseste sa rulezi acel joc.bafta si numai bine.

| Beretta a răspuns:

Daca ne spui ce procesor/placa video/ram ai iti putem spune

| raulbalaur a răspuns:

Depinde de ce jocuri joci.
Pentru a merge mai bine ai nevoie de o placa video mai puternica.

| Visaa explică (pentru raulbalaur):

Este pentru LoL big grin

| raducu77 a răspuns:

Poti sa incerci sa setezi rezolutia mai mica la joc, ei la inceput iti baga 100% rezolutie.

| Visaa explică (pentru raducu77):

Am incercat dar se schimba doar putin straight face