| •• a întrebat:

Se poate folosi laptopul fara baterie? Ca sa nu mai omor bateria, as vrea sa o scot din laptop si sa il utilizez doar conectat la priza. Se poate?(cateva intamplari/experiete daca aveti va rog sa mi le spuneti)

Răspuns Câştigător
| Andreealovechocolate a răspuns:

Da,se poate, dar daca il scoti din priza si nu are bateria se stinge.Ce laptop ai? EU am MSI CR620.

11 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

E indicat sa-i scoti bateria cat timp e conectat la priza(daca aceasta e incarcata).

| Minks a răspuns:

E indicat sa scoti bateria cand il ai legat la priza!

| dorikut a răspuns:

Laptopul meu funtioneaza perfect si fara baterie daca este conectat la o sursa de curent. Totusi, este de preferat sa lucrezi cu bateria pentru a evita pierderile de date (in cazul unei pene de curent) si pentru a il proteja de variatiile de tensiune de pe retea.

Alegerea iti apartine.winking

| titi a răspuns:

Da,se poate, fara nici o problema.Dar nu cred ca omori bateria daca il tii in priza cu ea montata, ai o protectie in cazul intreruperii tensiunii de la retea.

| jhonny999 a răspuns:

Da este recomandat sa nu ai acumulatorul cind esti conectat la tensiune.Ca acumulatorul sa nu isi scurteze durata de viata nu il folositi cand sunteti conectat la tensiune.

| PikaRawrr a răspuns:

straight face.fara baterie nu merge.din ce stiu eu nu poti

| Piableu a răspuns:

Eu asta fac chiar acum laughing Am scos bateria si o tin in cutia laptopului, iar cand plec la munte, la bunici, etc ii pun bateria, dar iau si cablul.

| ifeelfunny a răspuns:

Normal laptop'u trebuie bagat fara baterie in priza, pentru ca daca o ti mereu in laptop se poate duce bateria si sa numai tina mult, stiu din experienta mea, dar daca ai treaba la laptop si vrei sa incarci bateria o poti pune dar sa o scoti dupa ce sa incarcat happy

| MaliceThemen a răspuns:

Hey!
Da se poate happy Eu mereu il folosesc fara baterie. happy

| Alecsandraa29 a răspuns:

Da se poate.Am si eu 2 laptopuri si e chiar mai indicat sa il tii in priza cu bateria scoasa.

| vasy_9519 a răspuns:

Nu se poate.ce draq experiente vreti. incearca daca vrei