| cosmin76 a întrebat:

Sunt in acel moment in care trebuie sa imi cumpar un laptop nou. eu am gasit doua dar nu stiu care din ele sa le cumpar! Vreau cat mai multe pareri!
http://www.altex.ro/......s-free-dos
http://www.altex.ro/......indows-8-1

Răspuns Câştigător
| NoNameo a răspuns:

Dintre n2840 si n2830 si pentium 3558u sa fiu sincer as merge pe pentium chiar daca frecventa lui e putin mai mica plus ca aici vorbim de Intel, nu de amd. Stii cand a aparut core 2 duo si primul i3? Toata lumea isi cumpara i3 la sfarsitul seriei core 2 si asta pentru ca era mai scump, dar si-a luat bataie crunta de la core 2 duo e8xxx+, asa si aici, degeaba au frecventa mai mare daca seria din care face parte nu e ok.

3 răspunsuri:
| NoNameo a răspuns:

Niciunul dintre alea, sunt foarte slabe, uite aici ceva, chiar daca e cu putin mai scump, intre asta si cel 1300 de lei e o diferenta cam de 70% la performante.
http://www.altex.ro/......3-free-dos

| cosmin76 explică (pentru NoNameo):

Are in plus 2 sloturi de memorie ram si o placa video dedicata si 2 porturi USB 3.0 dar in schimb are un procesor foarte slab de 1, 7 mai bine imi iau un procesor mai mare de 2, 4/2, 5 de cat sa am o placa video dedicata si USB 3.0winking

| NoNameo a răspuns (pentru cosmin76):

Dintre n2840 si n2830 si pentium 3558u sa fiu sincer as merge pe pentium chiar daca frecventa lui e putin mai mica plus ca aici vorbim de Intel, nu de amd. Stii cand a aparut core 2 duo si primul i3? Toata lumea isi cumpara i3 la sfarsitul seriei core 2 si asta pentru ca era mai scump, dar si-a luat bataie crunta de la core 2 duo e8xxx+, asa si aici, degeaba au frecventa mai mare daca seria din care face parte nu e ok.

| ioangis a răspuns:

Eu iti recomand Asus, am si eu si stiu ca merg foarte bine, nu se incalzezc si nu de durata.