| KM3 a întrebat:

Tocmai ce mi-am cumparat un telefon cu Android si mi-am descarcat aplicatia Facebook. Oare atunci cand folosesc aceasta aplicatie, imi ia din MB de internet?

7 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Daca folosesti datele mobile atunci iti ia din traficul alocat de operator pentru tine
Daca esti conectat la wi-fi atunci nu iti ia din traficul acela

| raresandrey a răspuns:

Normal ca iti din MB, este vorba de trafic date, totul este sa fii atent sa nu depasesti pentru ca te taxeaza.

| alinike2 a răspuns:

DAca folosesti aplicatia te taxeaza, in schimb daca esti la Orange, in legiunea Orange Young si ai optiunea aia de 5 euro cu nelimitat in retea si 150 de MB poti intra pe facebook din portal. Adica dechizi Browserul si scrii la link m.facebook.com si intri pe facebook. Acolo nu te taxeaza

| Christel a răspuns:

Da, îţi ia din MB de internet.
De-altfel, nici nu poţi folosi aplicaţia Facebook, dacă nu activezi Datele mobile, după ce tragi de bara din partea de sus a ecranului.

| raresh77 a răspuns:

Pai, depinde. Daca esti conectata la wifi si ai conexiunile de date (data connection) oprite nu iti ia MB, iar daca le ai pornite si wifi-ul oprit iti ia MB. Sper ca te-am ajutat!

| fapfap a răspuns:

NU.

| GabyDinArad a răspuns:

Deci si eu am patit-o asa laughing! Nu stiam cu androidele am avut date multe si na nu am intrat pe facebook doar mi-am activat datele, cand colo vad ca nu m-ai am cat am avut si aveam 100 MB... aiurea laughing