| допинг a întrebat:

va rog frumos sa ma ajutati din suflet, am o problema la mufa din fata a pc-ului, cand imi bag castile se aude doar intr-o casca si tot trebuie sa le misc putin pana se remediaza, si de la o vreme le-am tot miscat si nu mi s-au auzit in amandoua casti, asa ca am bagat surubelnita in mufa si am miscat pe acolo si mi-au mers dupa. dar astazi la fel, nu mi-au mers in amandoua doar intr-o casca, si ai am bagat iar surbelnita si acuma nu mai merge deloc, de abia mai merg castile trebuie sa apas tare mufa de la casti in unitate ca sa intre. unde le-as mai putea baga castile? in spate daca le bag nu merg, am incercat, sau poate trebuie facute ceva setari sa mearga in spate? DAU FUNDA, va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| XDeDeX a răspuns:

Nu trebuie sa faci nici o setare (sa ai driveru de placa audio si sa fie CEL ORIGINAL) daca se poate laughing.
Incearca sa bagi castile la un mp4 ceva sau chiar la telefon da ai port de mufa jack normala la el sa vezi daca functioneaza da nu merg atunci ai nevoie de altele noi
p.s
sfat pe viitor nu mai baga surubelnita in porturi pentru ca nu e tocmai cea ma inteligenta alegere.
o zii buna sa ai

| допинг explică (pentru XDeDeX):

Ma poti ajuta nu stiu mai explicit, nu ma tare descurc, mersi happy

| XDeDeX a răspuns:

Pai cum mai exact sa te ajut? Scoate castile din PC din portul audio unde este acum si incearca sa bagi mufa la un alt device (alt aparat) un telefon un mp3 mp4 ceva un ipod sa vezi daca functioneaza daca nu inseamna ca nu mai merg poti sa cumperi alte casti...
In legatura cu driverul original de la PC trebuie sa stii modelul placi de baza apoi sa te apuci sa cauti pe met driverul audio de la placa respectiva, cam asta ar fi