| GabyTzu_Gaby_1997 a întrebat:

Buna TPU va rog sa ma ajutati happy
Sunt in clasa a 8-a si anul acesta am un examen important, Toate caietele de matematica din clasele 5-7 le-am aruncat iar acum vreau sa mai repet TOATE lectiile.
Ma puteti ajuta si pe mine spunandu-mi toate lectiile din clasele 5-7 doar la algebra
Dau Funda
Multumesc anticipat
Scuzati de categorie

10 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Buna! Sunt convins ca daca intrebi in clasa, vei gasi la colegi aceste caiete, pe care le poti xeroxa, sau, mai bine, le poti transcrie. E cea mai simpla si convenabila varianta.

| GabyTzu_Gaby_1997 explică (pentru valentingb):

Problema este ca nimeni din clasa de la mine nu mai are caietele din anii trecuti. Dar iti multumesc de raspuns

| NevastuicAaA a răspuns:

Eu mi-am cumparat culegere de teste pentru evaluarea nationala de la editura Taida si are la fiecare clasa notiuni pe care trebuie sa le stii.
Eu iti recomand sa iti cumperi.
Daca ai bani poti sa iei si niste ore de mate, o sa te ajute.

Ps.Macar nu mai scrie "scuzati de categorie", nu te scuza nimeni, si nu mori daca pui la categoria corecta.

| dbcovrigeldb a răspuns:

Cere caietele de la colegii tai ) sau daca nu..procura tu cartile de mate clasele 5-7 si incearca sa-ti amintesti ceea ce ai studiat ) Bafta!

| CameliaS a răspuns:

Eu cred că este foarte greu să iei toate lecțiile 5-7 dar îți doresc succes. Eu nu sunt de acord cu principiul "Lasă, îngrășăm porcul în ajun!" dar sper să mă înșel și la tine să funcționeze. Concentrează-te, relaxează-te și totul va fi bine! happy

| xanadu a răspuns:

Toate lectiile de matematica le gasesti intr-o singura aplicatie pe telefonul tau mobil: http://www.edu10.ro/mate10-gimnaziu.html

Sunt prezentate toate lectiile din gimnaziu, in ordine cum se predau la clasa, cu exemple. E foarte utila pentru invatare, recapitulare. Succes!

| andadan a răspuns:

Vz lectiademate.ro. Eu gasesc si temele da sper sa nu se prinda babacii happy

| delia567 a răspuns (pentru andadan):

Supretare site-ul. chiar gasesti cam toate tipurile de probleme iar pentru ce vrei tu gabitzo e perfect