| Onrokoiu a întrebat:

Vreau sa achizitionez ceva ca sa ma joc cateva jocuri

Am de ales intre pc + periferice 2700 lei la craciun sau consola ps4 acum

Merita 1200 lei in plus pentru un pic de performnta?

Merita 4 luni in plus de asteptare?

Am vazut ca exclusivitati de pc apar si pe ps4 ( ex. Goat Simulator)

Ps: Nu sunt genul ala nebun dupa minecraft si cs:go

6 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Daca te joci asa mult alege consola (dar jocurile nu sunt chiar ieftine)

| vidii a răspuns:

Daca vrei sa faci si alte lucruri in afara de gaming, PC
Daca vrei doar gaming, atunci consola
In cei 2700 lei trebuie sa intre si monitor+tastatura/mouse/boxe?

| HuShEr a răspuns:

Mai bine astepti pe un pc ai mai multe posibilitati plus ca la pc poti sa faci un eventual upgrade la piese la consola nu si la consola sunt cam scumpe jocurile

| DanteAsapRav a răspuns:

Depinde- La Pc va trebui sa cumperi niste periferice
La consola - jocuri
(dupa cate stiu romanii 90%pirateaza)
asa ca iti recomand sa astepti pina a craciun - un pc va fi mult mai flexibil

| aSu75 a răspuns:

Merita ma merita dar nua ai tu atatia bani!winking

| Onrokoiu explică:

Am monitor si boxe
Am nevoie doar de mouse + tastatura