| RyGoLeTa a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Huawei Ascend g300, ce parere aveti,unii zic ca este o chinezarie si ca se strica repede, ca nu se aude bine, ca nu face poze clare.Asa este sau este o minciuna? poate aveti acest telefon si poate sa ma informati si pe mine.Mie una mi se pare ca este frumos, mai face si reclama la tv despre el, merita cumparat sau nu? Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| XxAlexandruxX a răspuns:

Este bun si Vodafone smart 2 daca acum sa iti explic, de obicei telefoanele cu android care procesorul sub 1ghz nu ruleaza foarte multe aplicatii, ce-i care fac aplicatiile pentru android ruleaza mai bine pe telefoanele cu 1ghz, unele o sa iti mearga da in lag in fine, eu am Sony Ericsson xperia arc s si e cam scumput dar iti spun sa iti iei un Samsung cu android si procesorul de 1ghz sa vezi ce fain o sa iti ruleze happy Bafta!

15 răspunsuri:
| XxAlexandruxX a răspuns:

Este o porcarie nu prea se aud multe despre el asta pentru-ca lumea cand aude de Huawei nici nu vor sa auda pentru-ca intr-adevar este o porcarie, nu merita cumparat o fi avand el procesorul 1 ghz dar merge greu, si nu toate aplicatiile de pe android nu merge pe el, decat sa iti iei Huawei mai bine ia-ti Samsung galaxy ace plus este cam la acelasi pret dar iti garantez ca se merita

| RyGoLeTa explică (pentru XxAlexandruxX):

De Vodafone Smart 2 ce zici?

| mihaitza584 a răspuns (pentru XxAlexandruxX):

Ce prost esti ma tu ai macar telefon? eu am Huawei ascend g300 si se aude bine nu am prblm la el ba copile...ce prost esti ma!

| dragos9234 a răspuns:

Huawei este chinezesc.....nu te sfatuiesc sa achizitionezi nici un model Huawei.

| RyGoLeTa explică (pentru dragos9234):

De Vodafone Smart 2 ce parere ai?

| dragos9234 a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Vodafone smart 2 este ceva mai bun...Chiar imi place si arata si mai bine.

| RyGoLeTa explică:

Dar de Vodafone Smart 2 ce ziceti, este in oferta la Vodafone.

| 0rlando a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Este mult mai bun decât chinezăria aia. Mie unul, chiar îmi place.

| XxAlexandruxX a răspuns (pentru RyGoLeTa):

Este bun si Vodafone smart 2 daca acum sa iti explic, de obicei telefoanele cu android care procesorul sub 1ghz nu ruleaza foarte multe aplicatii, ce-i care fac aplicatiile pentru android ruleaza mai bine pe telefoanele cu 1ghz, unele o sa iti mearga da in lag in fine, eu am Sony Ericsson xperia arc s si e cam scumput dar iti spun sa iti iei un Samsung cu android si procesorul de 1ghz sa vezi ce fain o sa iti ruleze happy Bafta!

| RyGoLeTa explică:

Multumesc pentru raspunsuri, toti 3 meritati funda dar din pacate am doar una.Cred ca voi achizitiona un Vodafone Smart 2.

| RyGoLeTa explică:

V-am dat la toti voturi.Multumesc mult si o seara placuta! happy

| Andrei_Alex_1988 a răspuns:

Cum puteti sa spuneti ca Vodafone Smart 2 e mai bun? Sunteti incompetenti? Smart 2 are ecranul mai mic, are doar 262.000 de culori (g300 are 16 milioane), procesor mai slab, bateria e praf, camera la fel, nu poti face update la Android 4.0 Ice Cream Sandwich etc. O pot tine asa toata ziua. Nu mai dati sfaturi cretine daca nu va pricepeti. Daca voi n-ati auzit de Huawei nu inseamna ca sunt praf, copii ignoranti!

| BlueButterfly1970 a răspuns:

Si eu vreau sa il achizitionez, ma lamureste si pe mine cineva? Are camera in fata?puppy dog eyes

| mihaitza584 a răspuns:

Cat de prosti puteti ma sa fiti ca e mai bun Vodafone smart 2? ce copii fara viitor? ati avut vreodata Huawei? eu am Huawei si un prieten Vodafone smart 2 si si vodafonu i se blocheaza mereu nu ii merg multe aplicatii! ce copii doamne...

| Tode_DeejayTode_1994 a răspuns:

Parerea mea cumparati Huawei Ascend g300 e bun telefonul eu il detin si sunt multumit de el nu te lua dupa retarzi astia care la ei 1gb este egal cu 1mb copii fraieri

| baloiucatalin a răspuns:

Eu zic daca preferi anumite telefoane sa le compari mai intai, sa le studiezi si apoi sa te gandesti ce ti-ar placea mai mult. Eu am avut de ales in primul rand intre symbian, android si windows mobile. Apoi m-am gandit ce marca as vrea sa aleg: Nokia, Samsung, Huawei si LG. Si eu m-am gandit la aceeasi intrebare daca viitorul telefon merita. Este alegera ta pentru ca nu noi vom butona telefonul. Eu recomand Huawei deoarece il butonez cam 6 ore pe zi: net, aplicatii, jocuri, gps. Din google play merg majoritatea aplicatiilor pe el. Gps-ul se misca excelent. Am gasit in google play o harta numita harta romaniei si se misca bine, repede, nu sacadeaza, nu intarzie in miscare, e promt. muzica se aude tare, pozele ies bine, video se misca bine, se vede bine. anumite melodii pe care le setezi ca ton de apel se aud tare, altele se aud mai incet.
Bafta