| wwwvladwww a întrebat:

Vreau sa imi iau un laptop de ziua mea dar are placa video integrata...
Laptopul are 4Gb Ram DDR3
Itrebarea e daca pot sa rulez jocuri precum cs go sau alte jocuri noi pe el
Funda!

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Depinde de placa! Te-ai gandit mult pana ai pus intrebarea asta?

| RaduTN a răspuns:

Salut, nu o sa te poti juca cs:go deoarece are placa video on-board, la banii aia iti poti cumpara mai bine un calculator cu care poti rula cs:go fara nici o problema.

Bft

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai face mai bine daca ai spune mai multe detalii despre laptop sau un buget de care dispui pentru ca sa-ti recomand ceva.

| wwwvladwww explică (pentru anonim_4396):

Http://www.harveynorman.com.au/......aptop.html
l-am gasit la 200 de euro si as vrea sa il cumpar
Pot rula niste jocuri cu grafici decente pe el?
Sau poate imi recomanzi altceva...

| anonim_4396 a răspuns (pentru wwwvladwww):

Nu este bun pentru jocurile noi din cauza ca nu are placa video dedicata. Care este suma maxima care esti dispus sa o dai pe laptop?

| wwwvladwww explică (pentru anonim_4396):

In jur de 200-300 de euro
Nu vreau neaparat jocuri noi dar jocuri precum cs:go pot rula cu grafica la mediu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru wwwvladwww):

Atunci e bun pentru jocuri gen CS, le poti rula cu grafica pe mediu. In banii astia nu gasesti altceva mai bun, mai ales daca l-ai gasit la 200 euro e ok.

| uhegartfea234 a răspuns:

Pentru cs go iti va trebuie o placa video... cu ce ai tu iti merge in maxim 40-50 fps... iar recomandat este in 60 fps