| adenisa2000006 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de YouTube, dar telefonul meu nu filmeaza bine. Apar doua bari negre. Mentionez ca tin bine telefonul ( cu L in jos). Am Utok Q5 GT. Cum pot sa fac sa se vada pe tot ecranul ( fara barile alea)?

Răspuns Câştigător
| veronicai a răspuns:

Nu e atat de greu. Vreau să te întreb în ce poziţie filmezi. Să se vadă fără bară trebuie să filmezi orizontal. Oricum, depinde ce calitate a camerei ai deoarece daca camera nu e clară nu te aştepta să ai mulţi abonaţi. Daca camera merge bine atunci succes. Oricum dacă vei caştiga bani pe you tube an scurt timp va trebui să ai o cameră personală. Spune-mi te rog ce you tuber eşti vreau să fiu primul abonat.

| adenisa2000006 explică (pentru veronicai):

Multumesc pentru raspuns! Din fericire am gasit un program de editare in care pot sa fac sa nu se mai vada barile...

4 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Asigurate ca filmezi la o rezolutie cu aspectul 16:9, precum: 1280x720 sau 1920x1080.

| adenisa2000006 explică (pentru SilviaDulcik):

Cum ar trebui sa fac asta ( nu ma pricep). Ai putea sa-mi dai cateva explicatii pentru a reusii?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru adenisa2000006):

Trebuie sa intri la setari cand esti pe camera video, acolo poti alege rezolutia filmari.