| yoyoalecs a întrebat:

Vreau sa-mi spune-ti care telefon e mai bun, in special pentru jocuri si net, dat in general.Intre Samsung galaxy plus si Samsung gaalxy s advance.Uitativa un pic prin comparatii poate va pricepeti mai bine ca mine.Dar si din experientele voastre. Funda pentru cel mai complex raspuns!

10 răspunsuri:
| lucian007 a răspuns:

Eu am advance cam de o saptamana, mai da crash din cand in cand daca am multe aplicatii deschise dar le inchid si pe urma bu se mai intampla, avand in vedere ca are 2 gb(cred nu mai stiu sigur) alocati pentru aplicatii si procesor dual core de 1 gb eu zic ca e destul de bun...singurul dezavantaj e ca se descarca destul de repede, adica poti ajunge sa il incarci si de 2 ori pe zi dar, e bine ca se incarca repede iar daca nu esti multumit de durata bateriei poti cumpara una mai rezistenta... daca vrei sa mai stii cv in legatura cu el da-mi idul tau d mess

| yoyoalecs explică (pentru lucian007):

Dar pozele, blitul?

| lucian007 a răspuns (pentru yoyoalecs):

Pai nush...nu prea am facut poze dar dupa cum stii camera e de 5 megapixeli...singurul inconvenient e ca nu poti sa dai zoom

| BANN3R a răspuns:

1. Plus are Gorilla glas, advanced nu
2. Advanced are - 8/16 GB spatiu, 768 MB RAM, 2 GB ROM in timp ce Plus are mult mai putin
3. 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash ( la advanced ai si flash )
4. Advanced are proc dual core

Deci Advanced e mai bun.

| LoveItachi4Ever a răspuns:

Eu am ace plus merge foarte bine si cred ca este si mai ieftin...nu stiu ce sa zic este un telefon bun cu camera buna, blitz, iar jocurile merg extrem de bine si nu se blocheaza deloc! Ace plus este o alegere foarte buna

| nicudare a răspuns:

Samsung galaxy s advence e bai bun in procesor.ti-as sugera sa ili iei pe asta

| yoyoalecs explică:

A-ti putea sa-mi da-ti si cateva HTC-uri apropiate ca pret de cele 2.Si in ceva, tot in comparatie cu cele 2, ace 2 pe la ce nivel ar fi?

| yoyoalecs explică:

Aduc putin in discutie si galaxy r...in comparatie cu cele doua.Ce parere aveti?

| lovedeny14 a răspuns:

Parerea mea este Samsung galaxy advance love struck fundita?

| corinela a răspuns:

Eu am Advance e super pentru jocuri si net dar defectul lui e ca nu are zoom..Parerea mea e ca Advance. Oricum sper sa te fi ajutat raspunsul meu:*