| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, Am o problema cu cartiela prepay si/sau telefonul, tind sa cred ca ambele au probleme. Aseara cand sa sun pe cineva, observ ca nu am semnal, ok ma misc putin poate 'na, nu prinde' in zadar insa, am schimbat cartiela in alt telefon, fara semnal, am pus alta cartiela in telefonul' meu, deasemeni fara semnal, care sa fie cauza? si unde as putea "primi semnal" sa merg la Orange (cartiela Orange) unde cel mult mi-ar rezolva cartiela, sau sa merg la un service gsm? multumesc de timpu' acordat si raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| ingerasdulke15 a răspuns:

Buna nu cred ca are telefonul o problema depinde poate e din acel mai vechi si nu prinde semnal.dar cred ca e din cauza zonei in care locuiesti si eu avem probleme din cauza zonei si din cauza telefonului nu pre avveam semnal, dar mi.am loat alt telefon si am semnal.

| goejoy a răspuns (pentru ingerasdulke15):

Nu'i problema ca nu este semnal. cineva mi-a spus ca cartela ar putea fi de vina, o am de 5-6 ani si s-ar fi "demagnetizat" am sa intreb la Orange, multumesc

1 răspuns: