| Paulvasile10 a întrebat:

Buna tuturor,am si eu o problema cu PC-ul, am 6 partitii pe hard-disk,dar apar doar 2, si trebuie sa dau restart ca sa apara si cele care nu apar,dar dupa putin timp,dispar la loc,si am jocurile si alte fisiere pe acele partitii, cum sa pot rezolva problema?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Hard disk-ul, probabil, a fost partitionat gresit si folosesti ceva soft care ar trebui sa creeze discuri virtuale, dar a caror alocare intra in conflict cu distribuirea neconforma a partitiilor.
Cel mai bine ar fi stergerea tuturor partitiilor si re-partitionare corecta: 1 primar, restul extinse, iar pe cea primara sa re-instalezi sistemul.

| GdX a răspuns:

Cine te-a pus sa faci atatea partitii? Hard-ul se partitioneaza in MAXIM 3.

| Bula a răspuns (pentru GdX):

Cine te-a invatat calculatoare?
Pe un hard disk poti face PESTE 20 partitii! tongue

| GdX a răspuns (pentru Bula):

Poti face, dar nu este recomandat. La sistemele utilizate zi de zi, de un om obisnuit se recomanda 3.

| Paulvasile10 explică (pentru GdX):

Mi-ar fi usor, dar momentan nu imi mai apar partitiile lipsa

| Rommeo a răspuns:

Exact fa maxim 3 partitii.

| Cheama_Cristii_1993 a răspuns:

Combina cele 6 partitii din disk management in 3...