| xXTheStigXx a întrebat:

Buna utilizatori TPU

imi puteti spune si mie care sunt modelelede procesor i5 cu dual sau quad?

i5 2450m este dual sau quad?

Răspuns Câştigător
| BLKZ a răspuns:

Procesoarele i5 pentru laptop nu sunt quad-core, ci dual-core cu hyper-threading.
Procesoarele i5 pentru desktop sunt quad-core.

8 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Este dual core.
Dar este de laptop din cate vad.

| SuicideSilence a răspuns:

Este dual core, dar are hyper-threadind. de aceea iti apare in task manager ca ar avea 4 nuclee. http://ark.intel.com/......-3_10-GHz)

| xXTheStigXx explică:

Care sunt procesoarele i5 care sunt quad?

| sltlp a răspuns (pentru xXTheStigXx):

Nu exista i5 cu quad. dar nu ai ce sa faci cu quad, din mai multe motive. daca nu randezi, s au nu lucrezi cu adevarat cu puterea lor, e maia rau, deoarece un quad consuma mai mult, deic bateria os a tina mai putin, se incalzesc mai repede, si ofera dezavantaj in aplicatii mai vechi.

| sltlp a răspuns (pentru 0rlando):

Esti fumat?! Noi vorbim de procesoare de laptop, nu de desktop, daca nu ai observat! De desktop stim cu totii ca toate'squad, dar nu de laptop

| 0rlando a răspuns (pentru sltlp):

My bad! Chiar nu mi-am dat seama că era vorba de mobile, ai dreptate, doar core i7 mobile este quad.

| BLKZ a răspuns (pentru xXTheStigXx):

Procesoarele i5 pentru laptop nu sunt quad-core, ci dual-core cu hyper-threading.
Procesoarele i5 pentru desktop sunt quad-core.