| RaulGeorge798 a întrebat:

Buna,vreau niste pareri, am un Intel dual core 2. 50Ghz, WIN VISTA HOME PREMIUM 32bit, 4GB Ram vede doar 3 ca este pe 32bit, HDD 320GB.Intrebarea mea este daca ii adaug o placa video mai buna decat cea precedenta, v-or merge mai bine jocurile oare.Am una Nvidia G100 512 mb ddr2 64 bit, vreau sa adaug una de 2gb ddr2, va merge bine aia de 2gb cu rami mei 3gb ddr2? DAU FUNDA mersi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita sa-i mai cumperi o placa video noua. Procesorul e slab si trebuie si el inlocuit. Mai bine vinzi acest PC si iti cumperi unul nou de la 3000 de lei in sus care iti va rula toate jocurile noi la detalii decente. Daca aveai macar un e8400 merita achizitia unei placi video.Plus ca ram-ul e ddr2, care e iar un inconvenient. Toate calculatoarele actuale au ddr3, iar diferenta dintre ddr2 si ddr3 e considerabila. FUNDA?

| RaulGeorge798 explică (pentru anonim_4396):

3000 de lei da ce is nebun?laughing auzi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaulGeorge798):

Atat costa un sistem gaming! Nu e prost cine cere e prost ala care da! Daca vrei gaming da-i banii astia, daca nu sa fii sanatos!

4 răspunsuri:
| RaulGeorge798 explică:

La jocuri ma refer, v-or merge mai bine?big grin

| tractorisul a răspuns:

I-ati un xbox 360, il modezi si te joci orice joc aparut!happy si te costa maxim 1000 lei!