| uNKN0Wn a întrebat:

vreau sa imi instalez Windows Vista sau Windows 7.Care mi l-ati recomanda pentru pc-ul meu?
DualCore Intel Pentium D 805 2.66Ghz
Ati Radeon HD4350 512mb
2 Gb ram DDR2 800mhz

PS:vreau sa joc doar fifa08 si sa lucrez pe el.

11 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Windows 7, iti va merge foarte bine! eu am avut windows 7 cu 512 Gb de ram! tu ai 2 giga, no problem! dar atentie, sa bagi versiunea pe 32 de biti nu aia pe 64 happy

| ROB3RT89 a răspuns:

Garantat windows 7! Windows vista crapa repede si nu merg jocurile asa bine ca pe windows 7!

| Ady3835 a răspuns:

Ai aceeasi configuratie ca pe pcul meu si iti recomand windows 7, si eu am si merge f bine!

| grgdlk a răspuns:

Vista, din ce stiu 7 necesita 2 giga de rami

| uNKN0Wn explică:

Toti m-ati ajutat...deci nu dau funda nimanui, cred ca ati raspuns din placere.Bafta tuturor!

| Lvrkiosif a răspuns:

Windows 7...

| Thebestkiller a răspuns:

Windows 7 dar daca vrei pentru jocuri iti recomand windows Xp sp3
Succes!

| cucubau1992 a răspuns:

Baga windows 7

| junkistul a răspuns:

E destul de bun poti sa iti bagi si windows 7 doar daca vrei sa lucrezi pe el si sa joci fifa 2008 dar daca vrei sa joci jocuri mai tari bagati vista si 7 iti manca din resurse ceau

| B1zar a răspuns:

Windows 7, cu siguranta.

| Marian88 a răspuns:

Xp-ul ar rula foarte bine dar avnd in vedere ca vrei sa treci la ceva mai nou, pune windows 7 pe 32 de biti deoarece vista nu este prea stralucit la jocuri iar vista are inca multe probleme nerezolvate de Microsoft este considerat,, esecul microsoftului,, deci eu te sfatuiesc sa mai adaugi un ram si sa rulezi windows 7, dar si cu acese componente ruleaza foarte bine, sper ca ti-am fost de ajutor. o zi buna!