| mkr1 a întrebat:

Buna. Zilele trecute mi-am dat seama ca mailul meu a fost compromis, mi-am schimbat parola si dupa nu am mai putut sa ma loghez cu noua parola. Am reusit dupa cateva zile sa recuperez prin numarul meu de telefon si logandu-ma am vazut o poza de profil cu o domnisoara. Am reusit sa dau datele la mail si sa-mi sterg cateva date de pe acesta. Vreau sa stiu daca as putea afla ultimele logs ale contului, sa aflu macar daca persoana respectiva este sau nu din Romania. Ma tem pentru ca aveam buletinul/permisul pe mail.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce anume folosesti cand te conectezi pe acel email? PC-ul sau telefonul?

Ca sa iti sustraga cineva datele de logare, trebuie sa aiba fie efectiv acces la deviceul de pe care te conectezi fie cum se intampla in 99% din cazuri, "plantate" elemente malware in PC-ul tau!

Daca ti-ai schimbat parola la email si totusi a reusit sa aiba acces asta ma duce cu gandul ca ai folosit un PC infectat, ai un trojan si eventual keylogger

Daca e vorba de PC sa imi spui...sa te ajutam sa devirusezi

Abia dupa aceea mai poti face ceva cu adresa de email...

Intre timp ia legatura cu suportul celor la care ai adresa de email (cei care detin acel client/ domeniu email, de exemplu yahoo.com daca acolo ai) si explica-le ca ti-a fost "sparta" adresa de email!

| mkr1 explică (pentru Simpatic):

De pe IOS am schimbat parola.

| RAY a răspuns:

Te uiti la istoric logarii, apare ip ul acelui user dar poate a folosit vpn