| Julean_Catalin_1969 a întrebat:

Am achizitionat de curand un Pc fara unitate optica si pentru a-mi instala windowsul folosesc un Stick Bootabil facut de mine dupa ce am vazut niste tutoriale. Instalez windowsul totul merge bine, dar in momentul in care trebuie sa introduc numele ownerului nu mai merge tastatura, mouse-ul nimic. Am incercat cu alt windows la acela nu merge nici sa aleg limba, nimic... Ma poate ajuta cineva? Va rog?

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Ai downloadat un windows in regula?
Ai legat tastatura, mousul? Daca nu merge nici una, incearca cand iti cere numele sa scoti si sa rebagi mufa in unitate.

| TutorialsGaming1000 a răspuns:

Am avut si eu problema asta. De obicei se intampla cand n-ai conexiune la internet iar driverele de la mouse si tastatura incearca sa-si faca update. In cazul in care ai conexiune la internet pe PC da' restart pana iti va aparea ceva cu Windows Update. Daca nu, intra in BIOS si instaleaza windows-ul din nou. P.S. Era bine daca ne spuneai ce Windows ai instalat.

| TutorialePCRomania a răspuns:

Https://youtu.be/ypGH8IvS8zE
Poti folosi acest tutorial dureaza 1 minut, este si cu voce deci nu trebuie sa te chinui sa citesti. Cred ca asta ar fi problema ori nu s-a bootat corect stick-ul ori incearca alt windows