| andreea6881 a întrebat:

Bună ziua am achiziționat un smart TV Nei 32NE4900. Când vreau sa setez programele TV îmi cere un cod pin. Am pus 0000 și 1234 dar nu merge. Cine stie sau dacă a mai pățit cineva? Nu reușesc deloc sa îl conectez la programele TV mulțumesc

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dai cautare automata nu i pune pin

| andreea6881 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu merge. cere pin.în afara de a-l conecta la netflix..altceva nu pot face pe el

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru andreea6881):

Daca este nou in garantie suna i pe cei de la care l ai cumparat si spune le ca e defect si vrei sa il returnezi sa-ti dea banii inapoi sau alt tv acelasi model ca acesta dar verifica l in magazin nu acasa nu il cumpara cu livrare acasa fara sa il verifici acolo la ei ca sa te asiguri ca e bun

| ovidiu33b a răspuns (pentru andreea6881):

Pune 0532 asta e Pin

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Televizoarele Nei nu sunt bune, cumpără ti un Samsung sau un LG smart tv si nu vei avea probleme cu el 10-15 ani de acum in colo

| sierra1 a răspuns:

Trei sau cinci de zero sau 1...5 ai incercat?

| ovidiu33b a răspuns:

Reseteaza din fabrica eu asa am facut si merge f bine tv smart Nei

| ovidiu33b a răspuns:

Vreau sa setez ora la tv smart Nei 4900 dar cere pin ce sa fac sa aflu pin ul?

| ovidiu33b a răspuns:

Codul este 0532 am vb cu cei de la altex si mi au dat codul